Apollo i boskie próby. Tom 2. Mroczna przepowiednia – czytać czy nie czytać?

Apollo i boskie próby. Tom 2. Mroczna przepowiednia – książka, którą warto przeczytać?

„Apollo i boskie próby. Tom 2. Mroczna przepowiednia” jest drugim tomem z serii „Apollo i Boskie Próby” autorstwa Ricka Riordana. Kontynuacja od pierwszych stron zaciekawia i zabiera nas w świat potężnych bogów. Akcja szybko się rozkręca, język jest lekki i barwny, ułatwiający błyskawiczne pochłanianie lektury.

O co chodzi w historii?

Zeus ukarał swojego syna Apolla – boga słońca, muzyki, łucznictwa i poezji zrzucając go z Olimpu na ziemię w postaci niezdarnego, pryszczatego szesnastoletniego śmiertelnika z oponką na brzuchu imieniem Lester. By wrócić na Olimp i odzyskać swoją posadę musi sprostać nie lada wyzwaniu. Jedynym sposobem na powrót jest przywrócenie kilku dawno zapomnianych wyroczni.

Czy to w ogóle możliwe?

Zadanie wydaje się trudne nawet dla boga, a co jeśli musi dokonać tego zwyczajny śmiertelnik? Cena za odzyskanie boskiego statusu jest wysoka, ale może ta przygoda czegoś nauczy zarozumiałego dotąd Apolla? Po doświadczeniu serii niebezpiecznych, i szczerze mówiąc, upokarzających prób w Obozie Herosów, Lester musi opuścić względnie bezpieczną przystań i wyruszyć w jeżącą włosy na głowie podróż przez Amerykę Północną. Na szczęście wbrew braku boskich łask zyskuje przyjaciół, którzy będą bardzo bliscy fanom serii o Percym Jacksonie i Olimpijskich Herosach.

Rick Riordan udowadnia, że po raz kolejny jest w doskonałej formie pisarskiej! Fani serii oraz miłośnicy twórczości autora z pewnością się nie zawiodą. Wartka akcja i charakterystyczni bohaterowie to znaki rozpoznawcze tej serii.

Nadia Mruczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *